Esence z bezu černého

Před heřmánkem klekni, před bezinkou smekni, praví staré české pořekadlo.
 
Ne náhodou rostly bezy u každé chalupy. Je to velmi léčivá a všestranně využitelná rostlina. 
Zužitkovávají se její květy, plody, dřevo, listy i kořeny.
 
V podobě květové esence je to esence rodiny, celistvosti a našeho uplatnění ve společnosti. Stejně jako je bez užitečný všemi svými částmi, můžeme i my využívat všechny naše schopnosti. Jen si potřebujeme najít to naše místo na slunci, kam patříme a jsme to skutečně my. Je třeba pochopit, že nemusíme a ani nemůžeme být jako někdo druhý. Naopak potřebujeme to být my - autentičtí a opravdoví, a právě tehdy se dostáváme k realizaci svého potenciálu.
 

Příběh vzniku esence z bezu

Když jsem se naladila na bez, vnímala jsem tohle poselství:
"Když vstoupíš na to své místo, do svého potenciálu, budeš zářit.
Nemusíš bojovat o svoje místo na slunci. Může to být jednoduché.
Nemusíš být složitě speciální. Můžeš zazářit ve své čistotě a jednoduchosti."
Účinky esence z bezu:
Když si pečlivě prohlédnete květy bezu, uvidíte společenství jednotlivých kvítků, kde každý má své přesně dané místo. Panuje tu jasný řád čísla 5 - v okvětních lístcích i listech. Žádný kvítek není důležitější než druhý, každý má to své místo.
Když keř rozkvete, stane se výraznou dominantou. Září do kraje a silně a omamně voní.
Květy vypadají jako malé satelity nastavené na příjem směrem k nebi nebo přesněji řečeno ke slunci. Když květy opadávají vypadají jako malé hvězdičky.
 
  • bezová esence podporuje propojení a celistvost všech našich částí - jak uvnitř nás, tak v propojení s druhými ve společenství.
  • pracuje na očištění starých křivd a harmonizaci našich vztahů - v rodině i v partnerství.
  • pomáhá najít svoje místo - v rodině, v systému, ve společnosti. Místo, které je jedinečné a patří právě mně. 
  • když najdeme to svoje místo, můžeme přestat hrát role jiných lidí a můžeme být sámi sebou. Můžeme začít prožívat více klidu i síly zároveň. 
  • když jsme sami sebou, můžeme najít svůj potenciál. To, co nám jde s lehkostí a radostí. Z tohoto místa pak můžeme začít zářit.
  • podporuje prožívání radosti a laskavé přijetí svého těla.
 
Způsob použití:
Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo vašeho těla. Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.
 
Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy bezu souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do vaší přítomnosti. Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.
 
Užívání esence z bezu nekombinujte s užíváním esencí jiného druhu. Jiné esence můžete začít užívat 1 - 2 týdny po doužívání esence z bezu.

 

Cena lahvičky: 595 Kč

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z bezu. Esence voní spíše po hruškách, ne po bezu. Alkohol je tu pro konzervaci. Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Objednat esence