Esence z modřínu

Modřín přináší spojení s naší jedinečností a odvahu ji žít.

Modřín jako jediný z jehličnanů na zimu shazuje jehličí a jeho jehličky jsou měkké, vůbec nepíchají. 

Modřín totiž umí být výjimkou ze všech pravidel, nepotřebuje si držet staré zásoby, ani být pichlavý. Je si jist sám sebou a svou životaschopností. Nebojí se všechno staré pustit a začít další jaro úplně znovu.

Neváže se na jeden kořen. Jeho kořeny se z původně jednoho rozvětvují do několika silných postranních kořenů.

Modřínová smůla krásně voní a nikdy netuhne. Používala se proto na utěsnění sudů. Šlo o tzv. benátský terpentýn.

Modřín vyžaduje světlá místa a je pionýrskou rostlinou, tzn. že je jedním z prvních, kdo se usadí na dosud nezalesněných místech. Společnost dalších druhů stromů moc nemá rád a z takových ploch časem vymizí. Je jedním z nejseverněji rostoucích stromů.

Je to průkopník, který má rád svůj prostor a své výsluní. Jeho povaha není příliš družná. Je spíše nezávislý a nepotřebuje druhé, aby si užíval svůj život. Přesto je přítelem, který je silný a umí podpořit v tom, abychom se do své síly dostali i my. Nebude nás u toho ale objímat a foukat na bolístky. Spíš nám ukáže, jak to vypadá být silný a podpoří, abychom svoji sílu našli také.

Jeho kůra na na povrchu šedivá a hlouběji červená. I dřevo je červené. Modřín klame tělem. Navenek působí křehce, ale uvnitř v jádru je hodně energie a síly. Jeho dřevo je výjimečně odolné a pružné. Používá se ve stavitelství.

Větve jsou pružné a paprsčitě rostou okolo celého kmenu přímo rovně. Z nich pak vyrůstají drobné, křehké větvičky se svazečky měkkých jehliček, květy a později i šištičkami. Jehličky každý rok opadají. Naopak šištičky na stromě zůstávají i několik let. Připomínají ozdoby na vánočním stromečku a působí radostně a je jich spousta. Evokují ve mně radost z plodů naší práce. A modřín opravdu plodný je. Je šištičkami doslova obsypaný. Má mnoho možností a ví, že nepotřebuje lpět na jediné.

Samičí květy jsou karmínově červené (vzácně také bílé nebo zelené) a samčí zlatavě žluté. Jsou to královské barvy.

Příběh vzniku esence z modřínu

Účinky esence z modřínu:
  • Podporuje uvědomění si a plné přijetí našich jedinečných vlastností a darů.
  • Dodává pružnost v přizpůsobení se změnám a odvahu k využití nových možností.
  • Vede k pochopení, že možností je mnoho a my si můžeme vybírat, kterou realizujeme. Nemusíme lpět na starých cestách a můžeme odvážně kráčet novými.
  • Podporuje naši vnitřní sílu, důvěru v naše schopnosti  a nezávislost na druhých a jejich názorech.
Způsob použití:
Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo vašeho těla. Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.
 
Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy modřínu souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do vaší přítomnosti. Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.
 
Užívání esence z modřínu nekombinujte s užíváním esencí jiného druhu. Jiné esence můžete začít užívat 1 - 2 týdny po doužívání esence z modřínu.
 

Cena lahvičky: 595 Kč

Objem: 50 ml

Složení: voda, ovocný destilát, vibrační výtažek z modřínu. Esence voní spíše po ovoci, ne po modřínu. Alkohol je tu pro konzervaci. Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Objednat esence