Esence z lípy srdčité

Lípa je náš národní strom. Strom, který má velkou sílu, specifické vlastnosti a esence z jeho květů má široké spektrum účinků. 
Propojuje s našimi kořeny, pomáhá najít svoje místo, kdy jsme sami sebou a otevírá srdce lásce a jemnosti. Nejspíš víte, jak kouzelně sladce lípy voní. 
 
Esenci z lípy jsem připravovala v roce 2016 a v roce 2018 dozrál její čas. Bylo to právě 100 let od založení naší republiky. Možná na tento okamžik esence z lípy čekala.
 
Požádala jsem několik mně blízkých a vnímavých lidí, aby esenci z lípy vyzkoušeli na sobě. Jejich zkušenost s použitím esence si můžete přečíst. Postupně přibývají i zkušenosti dalších lidí, kteří už lípu vyzkoušeli a byli ochotni sdílet ji veřejně.
 

Příběh vzniku esence z lípy

Když jsem se v červnu 2016 učila vyrábět esence, byl to Ian White (tvůrce Australských květových esencí), který v průběhu kurzu zmínil, že kdyby žil v ČR, vyrobil by esenci z lípy. To mě zaujalo. Tak jsem se pár dní poté vydala do Prokopského údolí, abych našla lípu, ze které bych esenci vyrobila. Prokopské údolí je krásné místo, které lidé obývali už okolo roku 3000 př.n.l. Stávalo zde hradiště.
 
Když jsem u stromu v meditaci hledala její účinky, objevil se pán s pejsky a povídá: "Dobrý den a dobrou chuť." Utrhl si květ, dal do pusy a pokračoval: "Na čištění ledvin a jatýrek. Proti cukrovce a infarktům." A šel dál. :-)

Účinky a použití

Na účinky esence můžete usuzovat i sami, když se podíváte na stavbu květu a jeho barvu, na tvar listů, kmene i na místo, kde strom roste.

Květ lípy má bílou a žlutou barvu, 5 vnějších a 5 vnitřních okvětních lístků, je umístěný přes tuhý stonek na listenu a jeho pestík vypadá jako malá anténka. Květy mají velmi intenzivní sladkou vůni, která se přenáší i do vody, když je do ní na pár hodin namočíte. Voda je pak sladká po medu.

List lípy i kořenový systém má tvar srdce. Pevně zakořeňuje i na skalnatých sutích a dobře odolává větru. Celý strom je mohutný a dlouhověký. Jsou známé i 1000 let staré lípy. Lipové lýko je houževnaté a pevné a používalo se k výrobě obuvi, provazů, košíků i pletiva. Lipové dřevo je světlé a měkké a využívalo se k řezbářství i výrobě hudebních nástojů.

Lípa je náš národní strom. Naši předci věděli, proč právě lípu mají v tak velké úctě a vysazují ji uprostřed vesnic a na významná místa.

Účinky esence z lípy:
  • působí na srdce - otevírá nás lásce a probouzí v nás něžnost. Vnímání sladkosti lásky.
  • pomáhá procítit jednotu s okolím, ve kterém žijeme, naladit se na harmonii celku a vnímat hojnost a plnost života.
  • pomáhá v propojení na naše kořeny - nejen rodové, ale také národní - být si vědom toho, kdo jsem a odkud pocházím. Znát svoje místo a mít sebe i své předky v úctě. Máme-li mezi předky cizince, můžeme v sobě cítit určitý rozpor, jakousi nepatřičnost. Mít pocit, že nikam nepatříme. Esence pomáhá najít náš domov, což není místo někde na Zemi, ale místo v našem srdci, které si nosíme s sebou, ať už jsme kdekoliv. 
  • pomáhá otevřít a přijmout emoce z dětských zranění spojených se vztahem k matce, kdy jsme se necítili v bezpečí a milovaní.
  • podporuje intuici a napojení na vyšší vědomí a je jedno, jestli je to pro nás Bůh, Vesmír nebo Matka příroda. Současně nás však drží nohama na zemi, abychom mohli držet balanc.
Vnímám účinky lípy jako velmi univerzální a současně vnímám lípu jako velmi výjimečnou. Na každého bude působit trochu jinak v závislosti na tom, co daný člověk aktuálně nejvíce potřebuje a v jakých oblastech má svoje bloky v propojení se svými předky a v prožívání lásky. Vždy půjde směrem k lásce a pomůže, abychom mohli více otevřít svoje srdce, byli tím, kým jsme a měli se rádi. Když máme rádi sami sebe, můžeme milovat i druhé.
 
 
Způsob použití:
Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo vašeho těla. Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.
 
Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy lípy souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do vaší přítomnosti. Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.
 
Užívání esence z lípy nekombinujte s užíváním esencí jiného druhu. Jiné esence můžete začít užívat 1 - 2 týdny po doužívání esence z lípy.
 

Působení esence lze změřit i diagnostikou aury.  

Cena lahvičky: 595 Kč

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z lípy. Esence voní spíše po hruškách, ne po lípě. Alkohol je tu pro konzervaci. Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Objednat esence