Esence z osiky

Třese se jako osika!

To mi blesklo hlavou jedno ráno hned po probuzení a já už měla jasno, jaká bude další esence. Je speciální v tom, s jakou naléhavostí a jak rychle byla vytvořena a je tu proto, aby nám pomohla v současné době, kdy padlo mnoho jistot a setkáváme se s velkou mírou nejistoty a obavami.
 
Osika má spoustu úžasných vlastnosti, a přitom o nich málokdo ví. Je totiž nenápadná, neokázalá, ale když se na ni zaměříte, budete okouzleni. To vnímám jako její hlavní poselství. Učí nás vystoupit z šedé zóny naší nenápadnosti a zazářit ve své síle a podstatě. Jde na to velmi jemně, stejně jako je jemná ona sama a pomáhá nám přijmout naše obavy, strachy a nejistoty, které nám brání se zaskvět.
 
Netušila jsem, proč právě v tomto období celorepublikové karantény, jsem byla tolik pobízena vyrobit novou esenci, ale když jsem pochopila, že to bude osika, začalo to dávat smysl. Jsme v období velké nejistoty. Mnoho lidí cítí obavy, nejistotu a vnitřně se třese, co bude dál a zda-li to zvládnou. Věřím, že ano a osika nám s tím může pomoci. Jen na sebe být jemní a dovolit si, že teď často nevíme. Hodně věcí je pro nás nových a ještě mnoho nového přijde. 
 
Přemýšlela jsem o tom, proč v tomto období přišla právě osika a ne třeba dub, ale pochopila jsem, že nyní nejde o to být silným bojovníkem jako dub, který použije svoji sílu na svoji obranu. Nyní jde o přijetí nejistoty, svého strachu z neznámého a nalezení klidu a vnitřní síly. Osika nám pomáhá přijmout věci tak, jak jsou a dovolit si jít do toho, i když si myslíme, že ještě nejsme dokonale připraveni a nemáme dost informací. Pomáhá najít odvahu jít do zcela nových situací, kterých jsme se báli, že v nich neobstojíme a prožít radost z toho, že můžeme a jde to. Třeba ne tak dokonale, jak jsme si představovali, že by to mělo být, ale funguje to a my v tom můžeme prožít radost, protože jsme si to dovolili udělat. 
 

Květy osiky vypadají jako nenápadné šedé housenky v myším kožíšku, ale zdání klame. :-) I když je to strom velmi nenápadný, když se na něj podíváte pozorněji, zjistíte, jak je krásný. Jeho listy postupně dospívají a mění tvar, až se stávají téměř dokonale kulatými a na podzim září zlatými barvami.
Ukazuje to na úžasnou transformaci, kterou můžeme projít, když si dovolíme projít změnou, postupně si zvykat a ukazovat své kvality, až se z té housenky proměníme v motýla.

Osika je strom plný jemnosti, který nás učí vnímat svoji vlastní křehkost a potřebu jemného, trpělivého zacházení se sebou samými, kdy právě laskavost k sobě a respekt k tempu, které potřebujeme, je tou nejrychlejší cestou ke změně.

Říká se: Třese se jako osika.
Ano, tohle osika umí a my se většinou stydíme za svoji nejistotu a projevy strachu. Tím na sebe vytváříme obrovský tlak. Mohli bychom se naučit svoje rozrušení přijmout a najít v něm nový rozměr - nadšení a vzrušení. 
Život může být těžký, i lehký. Můžeme si vybrat, že budeme změny a všechnu nejistotu s nimi spojené brát jako dobrodružství. Ano, nevíme, co nás čeká. Bude potřeba se přizpůsobit ještě mnoha změnám, ale máme na to všechny schopnosti, které potřebujeme a to nové se můžeme naučit a můžeme si dovolit být při tom nejistí.

Když jsem esenci vytvářela, nejvíc jsem vnímala mazlivou a družnou povahu osiky. Osika je tzv. pionýrskou rostlinou a jako první osidluje nehostinná místa. Dokonce se říká, že tato místa uzdravuje a připravuje nové prostředí pro další druhy stromů. Osiky většinou nerostou osaměle. Mívají hluboké kořeny a množí se skrze výmladky. Vytváří tedy takové osikové společenství. Její povaha je opravdu velice družná. Měla jsem tendenci ji opakovaně objímat a cítila jsem u toho velikou vnitřní radost a veselí. Má velmi hebkou kůru, jejíž dotek vás ani lehce neškrábne.

Účinky esence z osiky:
  • pomáhá se vyrovnat s vlastní nejistotou a strachem. Dodává sebedůvěru. Proměňuje náš vnitřní třes na radostné očekávání a vzrušení z možnosti se projevit, ukázat sebe a své schopnosti. Působí na strachy, že nejsme dost dobří, dost připravení, dost dokonalí.
  • v těžkých časem pomáhá najít vnitřní klid a sílu, i když máme pocit, že vnější okolnosti jsou příliš náročné a nevypočitatelné a myslíme si, že ještě nejsme připravení je zvládnout. 
  • pomáhá uvědomit si, že nejsme sami. Máme okolo nás mnoho bytostí, se kterými jsme v propojení a můžeme se součástí společenství stát, když si dovolíme více se projevit a propojit svoje schopnosti.
  • osika nese energii přátelství. Podporuje nás v otevřenosti a ochotě být si s lidmi blíž. Jak psychicky, tak fyzicky. 
  • máme-li strach z doteku a jsme strnulí, pomůže uvolnit se a začít si dotek užívat.
  • přináší do našeho vědomí potřebu jemnosti a laskavosti k sobě. Nejsme stroje, ani drakobijci. Potřebujeme se sebou zacházet jemně a s laskavostí.
Způsob použití:
Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo vašeho těla. Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.
 
Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy osiky souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do vaší přítomnosti. Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.
 
Užívání esence z osiky nekombinujte s užíváním esencí jiného druhu. Jiné esence můžete začít užívat 1 - 2 týdny po doužívání esence z osiky.

 

Cena lahvičky: 595 Kč

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z osiky. Esence voní spíše po hruškách, ne po osice. Alkohol je tu pro konzervaci. Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Objednat esence