Příběh esence z lípy

Když jsem se v červnu 2016 učila vyrábět květovou esenci, byl to Ian White (tvůrce Australských květových esencí), který v průběhu kurzu zmínil, že kdyby žil v ČR, vyrobil by esenci z lípy. To mě zaujalo. Tak jsem se pár dní poté vydala do Prokopského údolí, abych našla lípu, ze které bych esenci vyrobila. Prokopské údolí je krásné místo, které lidé obývali už okolo roku 3000 př.n.l. Stávalo zde hradiště.
 
Když jsem u stromu v meditaci hledala její účinky, objevil se pán s pejsky a povídá: "Dobrý den a dobrou chuť." Utrhl si květ, dal do pusy a pokračoval: "Na čištění ledvin a jatýrek. Proti cukrovce a infarktům."

Neřekl ani slovo navíc a jak se objevil, tak stejně rychle zmizel.

O 2 roky později jsem si naplánovala jedno úterní dopoledne, že si udělám etiketu pro esenci z lípy. Právě toto dopoledne zveřejnila na Facebooku Pavlína Kourková svoji ilustraci lípy s vílou Lipuškou. Tak jsem se jen zasmála, ani se nepokoušela etiketu dělat a rovnou jsem Pavlíně zavolala s otázkou, zda by mi lipový květ namalovala.

Měla jsem k této práci podporu všeho a všech a jsem za ni nesmírně vděčná. DĚKUJI ❤️
I tato podpora mě utvrzuje v tom, jak je esence z lípy aktuálně důležitá a prospěšná pro spoustu lidí a byť to možná bude znít nadneseně, tak i pro náš národ. Naše sebeuvědomění a naši sebehodnotu.