Příběh esence z lípy

Když jsem se v červnu 2016 učila vyrábět květovou esenci, byl to Ian White (tvůrce Australských květových esencí), který v průběhu kurzu zmínil, že kdyby žil v ČR, vyrobil by esenci z lípy. To mě zaujalo. Tak jsem se pár dní poté vydala do Prokopského údolí, abych našla lípu, ze které bych esenci vyrobila. Prokopské údolí je krásné místo, které lidé obývali už okolo roku 3000 př.n.l. Stávalo zde Butovické hradiště.
 
Když jsem u stromu v meditaci hledala její účinky, objevil se pán s pejsky a povídá: "Dobrý den a dobrou chuť." Utrhl si květ, dal do pusy a pokračoval: "Na čištění ledvin a jatýrek. Proti cukrovce a infarktům."

Neřekl ani slovo navíc a jak se objevil, tak stejně rychle zmizel.

Hotovou esenci z lípy jsem pak uložila doma a neměla s ní žádné plány. Na jaře 2018, tj. o 2 roky později, jsem si říkala, že je škoda, aby u mě ležela nevyužitá a postupně dospěla k tomu, jak ji dostat k lidem, aby mohli mít užitek z jejích kvalit. Jakmile jsem se rozhodla, že do toho půjdu, šlo všechno nesmírně rychle a hladce.

Kromě jiného jsem si naplánovala jedno úterní dopoledne, že si udělám etiketu pro esenci z lípy. Právě toto dopoledne zveřejnila na Facebooku Pavlína Kourková svoji ilustraci lípy s vílou Lipuškou. Tak jsem se jen zasmála, ani se nepokoušela etiketu dělat a rovnou jsem Pavlíně zavolala s otázkou, zda by mi lipový květ namalovala. Domluvily jsme se hned a Pavlína následně vytvořila krásné ilustrace pro všech pět esencí z osobního transformačního okruhu.

Měla jsem k této práci podporu všeho a všech a jsem za ni nesmírně vděčná. DĚKUJI ❤️
I tato podpora mě utvrzuje v tom, jak je esence z lípy aktuálně důležitá a prospěšná pro spoustu lidí a byť to možná bude znít nadneseně, tak i pro náš národ. Naše sebeuvědomění a naši sebehodnotu. Domnívám se, že není náhoda, že esence z lípy se rozběhla do světa právě v období 100. výročí založení Československa.