Příběh vzniku esence z máku

Esenci z vlčího máku jsem chtěla vyrobit už několik týdnů, protože jsem vnímala její silnou sexuální energii, ale počasí nebo čas nedovolil, takže když se najednou ukázalo stabilní sluníčko, zrušila jsem plánovaný program a vydala se hledat mák. Bylo to 14. července 2020.
Ačkoliv jsem zůstala poblíž našeho bydliště v Praze, potkávala jsem už po cestě divoká zvířata. Hned jako prvního zajíce. Pak párek strak, sýkorku a bažanta. Všechny v mé těsné blízkosti, jen několik metrů ode mne. Našla jsem si místo na okraji pole skryté za houštím kopřiv, hned vedle ohrady s koňmi, kteří se průběžně ozývali svým ržáním a podupáváním.
Nad hlavou mi kroužily poštolky a hlasitě pískaly. Okolo mne poletovali motýli, čmeláci, putovali po mě mravenci i brouci.
Všechno mi to připomínalo, že téma dnešního tvoření je divokost, přirozenost a nespoutanost. Takto živo kolem mne bylo celou dobu.
 
Zajímavé bylo, že jsem byla tento den oblečená celá v bílém, což běžně nechodím. Cestou jsem si uvědomila, že ta bílá nevinnost je nutná. Vlčí mák v sobě nese esenci sexuality. Zdravá sexualita potřebuje růst z nevinnosti, z čistoty nedotčené žádným zneužitím.
 
Když jsem začala s výrobou esence, vnímala jsem intenzivní bolest a smutek. Ne můj vlastní, ale spojený s působením této rostliny. Ten smutek a bolest se pak proměnil v radost a nadšení. Cítila jsem se velmi naplněná a klidná. Nepotřebovala jsem nic dělat, jen být. Přešel mě hlad (byl čas oběda) a bylo mi nesmírně dobře.
Podobně bude působit i esence samotná. Bude uvolňovat/zvědomovat bolest a smutek spojený se sexualitou, a dělat prostor pro vnímání radosti, tvořivosti a nadšení.
Vnímala jsem naplno, že jsem součástí proudu života. Řečeno jen jinými slovy: jsem sexuální. Skrze mne život pokračuje. Krásný pocit klidu, naplnění a vnímání své životní síly.
 
Esenci z máku jsem vyráběla v čase nejsilnějšího poledního žáru. Právě tuto intenzitu a žár v sobě esence má.
 
Během tvorby mi přišla nová "rozmnožovací" myšlenka: uspořádat kurz, na kterém bych naučila, jak si vyrobit vlastní květovou esenci. Rozmnožovací píšu proto, že chci upozornit na kvalitu tvořivosti, kterou podporuje mák. Jde o nové projekty, nápady, ze kterých se rodí něco nového nebo se rozšiřuje určitá kvalita či znalost, aby ji mohlo používat více lidí.
 
Po dokončení esence byly okvětní lístky máku jako spálené. Vnímala jsem to jako upozornění: se svou sexualitou zacházejte jemně, opatrně. Chraňte si ji.
 
Ať vám esence z máku přinese přesně to, co potřebujete.