Příběh vzniku esence z pampelišky

Příběh vzniku esence z pampelišky je velmi jednoduchý. Prostě jsem ji vyrobila. :-)
Nebyla žádná příprava, žádné chystání, jen momentální nápad, příležitost a trocha improvizace.
Vyrobila jsem ji ve stejný den a na stejném místě jako esenci ze sedmikrásky
Bylo brzké odpoledne, právě jsem dokončila sedmikrásku, sluníčko intenzivně svítilo a zahrada byla plná pampelišek. Další den už mělo pršet, tak jsem si řekla jednoduše: Proč ne? Vždyť ji teď můžeš snadno udělat. A tak byla za pár dalších hodin hotová i esence z pampelišky. Jednoduše, bez zvláštních okolností a zážitků.
 
To je totiž právě podstata pampelišky - jednoduchost.
 
Snad jen jedno propojení, které se při výrobě esence událo, a to když mi syn sdělil, že odkvetlá pampeliška už přece není květ ale plody, takže do esence nepatří. Vhodný zásah mužské energie, která usměrnila tu moji ženskou, která by v nadšení z chmýříček do esence cpala i toto. :-) Pampeliška také patří k rostlinám, které reagují na slunce (mužskou energii) a na noc svoje květy zavírají.
 
Později jsem ještě několikrát zkusila navnímat nějaké dodatečné informace, protože mi to přišlo až příliš snadné a nedostatečné, ale byly to spíše pochybovačné myšlenky, než že by něco opravdu chybělo. To je asi přesně ten příběh, který mi pampeliška zprostředkovala. Prostě někdy si věci zbytečně komplikujeme a nevidíme, že řešení je jednoduché, neokázalé, pěkné a funkční.
Natočila jsem k tomuto tématu i krátkou nahrávku. Může vám o významu pampelišky hodně napovědět.
 
Při jednom z těchto pokusů jsem byla navštívit přátele. Hlava rodiny tu věnuje spoustu energie a času rekonstrukci domu. Až to bude jednou hotové, bude to jistě úchvatné, ale děje se to velmi komplikovaným a zdlouhavým způsobem. Kdyby to bylo uděláno jednodušší formou, mohlo by to být stejně funkční a jistě i dost hezké, ale nebylo by to dokonalé podle představy, která je nyní v hlavě. Ale bylo by to už dávno hotové a životní energie by mohla být věnována více životu samotnému.
 
Pampeliška nás učí naše myšlení zjednodušit. Opustit naše představy o tom, jak by to mělo být, osekat nadbytečné aktivity a soustředit se na funkčnost. To neznamená, že to uděláme funkční a ošklivé. V jednoduchosti je krása. Pampeliška je jednoduchá a je rozhodně krásná.
 
Když jsem později už doma s esencí pracovala, objevily se pochybnosti a strach, jestli to skutečně může být takhle jednoduché, a přišla mi hned odpověď:
"Takhle jednoduché to může být. Přesně takhle jednoduché, protože láska je jednoduchá."
V tu chvíli přišel smutek a lítost, že jsem to takhle neznala, že jsem byla vychována jinak. Ve snaze být co nejlepší a dělat všechno dobře, protože získat ocenění bylo těžké. Láska nebyla samozřejmostí mého dětství jako dětství mnoha z nás. Byť je to to nejpřirozenější - milovat svoje dítě, málokdo to měl možnost zažít v plnosti a přirozenosti tohoto stavu. Lidské pokolení se totiž tak odchýlilo od své podstaty, že přestalo umět to zcela základní, co svým mláďatům umí dát zvířata - jednoduchou, bezpodmínečnou lásku.
 
A v tu chvíli domů dorazil syn - moje ztělesněná láska.