Kdo jsem?

Průvodkyně na cestě k sobě, autorka Slunečních esencí a lektorka kurzů pro ženy. Podporuji ženy i muže v tom, aby se mohli mít rádi, uměli se ocenit, být samostatní a šťastní. Pak mohou tvořit harmonické, šťastné vztahy. Cestou k tomu je pravda a uvědomění si toho, kdo jsem a co jsem prožil/a. Skvělou podporou na této cestě nám mohou být i Sluneční esence.

Zákoutí lidské psychiky, spletitost vztahů a rozmanité lidské osudy mě zajímaly už od dětství. Moji rodiče se často stěhovali, navíc můj tatínek je cizinec, takže jsem se mnohem častěji než většina lidí dostávala do úplně cizího prostředí a vždy bylo potřeba nové lidi poznat a navázat nové vztahy. 

Jako dítě jsem se naučila vnímat i drobné signály, které lidé vysílají o tom, jak se cítí a podle toho na ně umět zareagovat. V dětství to bylo těžké, ale pro práci s lidmi je to výhoda.

Po gymnáziu jsem se vydala směrem zajištění dobrého živobytí a začala studovat Vysokou školu ekonomickou, ale stejně mě z celého studia bavila v podstatě jen psychologie a sociologie, kterou jsem si vybrala jako specializaci. 

Většinu své pracovní kariéry v korporátní sféře jsem pracovala jako project manager v T-Mobilu. Byla to náročná a zajímavá práce, při které jsem se hodně naučila o komunikaci s nejrůznějšími typy lidí. Dospěla jsem však k názoru, že je to povolání, které pro ženu není ideální.

Během těchto let jsem se vdala za svého dlouholetého přítele, abych po roce od svatby zjistila, že to není dobře a nakonec jsem dospěla k rozhodnutí se rozvést. Přestože to nebylo vůbec jednoduché, považuju to za jedno ze svých nejlepších rozhodnutí. Ne proto, že by můj bývalý manžel byl špatný, ale protože bychom spolu byli nešťastní.

Dnes s mým současným partnerem vychováváme našeho syna, věnuju se práci, která mě nesmírně těší a já mám pocit, že jsem se vrátila zpátky sama k sobě a že právě takto můžu být šťastná.

Vzdělání

Vysoká škola ekonomická v Praze, specializace Psychologie a sociologie v řízení (1999)

Kurzy

Spolupracuji se svým partnerem na kurzech osobního rozvoje, které najdete na www.zdravevztahy.cz