Esence z pampelišky

Pampelišky mě lákaly k vytvoření esence hned zjara, ale došlo na ně až v květnu, kdy začalo být deštivo a pampelišky byly krásně šťavnaté a plné síly. Pokračování příběhu výroby esence.
Když rozkvetou pampelišky, jsou louky plné rozzářených sluníček. Ta žlutá barva je naprosto zářivá a pampeliška samotná vypadá jako malé sluníčko, plné zářivých paprsků. Je v trávě velmi výrazná a její zářivou žlutou nikdo nepřehlédne.
 
Pampeliška je rostlinka, která vypadá velmi jednoduše. Jednoduchý kořen, listy, stonek i květ. Má spoustu užitečných vlastností, jak v oblasti léčitelství, tak je báječná k jídlu samotnému. Obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů. 
Velmi funkční kytička, která je současně velmi krásná. Určitě znáte také pampeliškový med a možná jste i zkusili ochutnat lístky nebo květ. Má v sobě i jistou dávku hořkosti, která je také léčivá a z pohledu květové esence pomáhá pustit starou hořkost z naší mysli i těla.
 
Tyčinky květů jsou maličké a vypadají jako malé anténky. Květ se rozvíjí postupně od krajních lístků do středu. Po odkvětu se proměňuje v ochmýřenou kouli, která připomíná hlavu. Když semínka dozrají, jednotlivá chmýříčka se uvolní a semínka jako na padáčku letí do světa. Pak v trávě zůstávají jen stonky s lysou hlavičkou a připomínají stojící postavy.
Tato podoba pampelišky přinesla myšlenku, kterou je dobré mít na zřeteli: "Teď si můžu užít života. Až odkvetu zbyde jen chmýří, které odletí." Náš pozemský život v sobě má zakódovanou pomíjivost. Nečekejme, až... Žijme teď a tady. Naplno.
 
Kořen pampelišky je silný a nedá se z trávníku lehce odstranit. Pampeliška je velmi houževnatá.
Květ se skládá z až 200 jednotlivých jazykovitých květů, které se před deštěm, chladem a nocí zavírají. 
Pampeliška je jednou z medonosných rostlin. Uvolňuje etylen, a tím podporuje nasazení a zrání plodů v sadech.
Používala se prý i v Keltské magii.
Účinky esence z pampelišky:
  • osvobození se od komplikovaného uvažování, starých vzorců myšlení a zbytečných složitostí.
  • přijetí jednoduchosti jako konceptu, díky kterému můžeme tvořit radostně, funkčně i krásně.
  • uvolnění starých věcí a odpoutání se od minulosti. Starou hořkost už v sobě dál nemusíme živit.
  • podpora radosti a lehkosti bytí - vpuštění Slunce do života.
  • podpora soustředění se jedním směrem bez toho, abychom se nechali vyrušovat nebo strhávat svoji pozornost stranou. Koncentrace na aktivity, které nás vedou k opravdové spokojenosti a zdraví.
  • ryzí napojení na Slunce, zdrojovou, živoucí energii.
Způsob použití:
Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo vašeho těla. Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.
 
Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy pampelišky souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do vaší přítomnosti. Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.
 
Užívání esence z pampelišky nekombinujte s užíváním esencí jiného druhu. Jiné esence můžete začít užívat 1 - 2 týdny po doužívání esence z pampelišky.

 

Cena lahvičky: 595 Kč

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z pampelišky. Esence voní spíše po hruškách, ne po pampelišce. Alkohol je tu pro konzervaci. Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Objednat esence