Příběh vzniku esence z jahodníku

Květ jahodníku mě zaujal při jedné z procházek. Přišel mi nesmírně dokonalý. Ta symetrie, jemnost, zlatý střed a bílé okvětní lístky. Velmi mi připomíná erby růží. Evokuje vznešenost a současně jednoduchost. Zřejmě podle hesla "V jednoduchosti je krása."
Jahodníky ostatně patří do čeledi růžovité.
 
O pár dní později jsem opět zahlédla jeho květy několik metrů od místa, kde jsme seděly s kamarádkou a znovu mi přišlo na mysl vyrobení esence. První myšlenka ohledně jeho působení byla plodnost. Večer jsem si pročetla literaturu a ráno váhala, zda vyrazit esenci vyrábět. Předpověď počasí byla nepříznivá, ale sluníčko zatím svítilo, tak jsem se rozhodla to zkusit.
 
Na louku plnou jahodníků jsem narazila po pár desítkách metrů a utábořila se zde. Sluníčko svítilo po celou dobu a zatáhlo se, až když jsem skončila. Celý proces byl od první myšlenky, až do dokončení esence velmi snadný, bez komplikací a přinesl své ovoce. 
To je jedno z poselství jahodníku: 
Dostávat od života to, co chcete, může být snadné a v lehkosti. 
Zázraky se dějí a omezení neexistují.
Všechno je možné.
 
Esenci jsem vyráběla 24.4.2020, což byl den, od kdy byla zrušena mnohá omezující opatření vyhlášená v nouzovém stavu a stalo se to nečekaně, zcela v protikladu s předchozími vyhlášeními vlády. Tedy všechno je možné :-)
 
Když jsem seděla u mističky s květy a čekala, až se jejich vibrace ustálí ve vodě, byla jsem zasypávána květy javorů, které stály kousek za mnou. Javor má květy zlatavé barvy a vypadají jako maličké střapaté kuličky na stopkách. Jemný vítr je na mě vytrvale sypal a bylo to jako zlatý déšť. Jako by se z nebe snášely zlaté hvězdičky. Vnímala jsem to jako požehnání, odměnu a projevenou laskavost, které se mi takto dostalo. 
Po tomto prožitku jsem cítila pulzování v těle a rozlévání života do buněk. Potom přišel pocit klidu a smíření.
 
Na tvorbě esence z jahodníku byla zajímavá ještě jedna okolnost. V blízkosti se pohybovaly malé děti. Byl tu tatínek se dvěma dětmi, který jim na louku přinesl terč, luk, míč a další hry a v klidu a pohodě si s nimi hrál nebo je nechával dělat, na co měly chuť. Laskavě a vnímavě s nimi mluvil a dýchala ze všech tří pohoda, respekt a klid. Ačkoliv byli nedaleko ode mne, vůbec mě nerušili. Osoba tohoto mladého může se mi propojila s jahodníkem a určitým způsobem mi ho symbolizovala. Byla z něj cítit jemnost, laskavost a pevnost. Rostlinka jahodníku je také taková.
Později šla okolo maminka s dvěma chlapečky. Jeden z nich dost hlasitě plakal a vztekal se a maminka na něj reagovala sice v klidu, ale bez velkého pochopení a snažila se, aby došli tam, kam si předem vytyčila za cíl. Chyběla tu pohoda a naladění se na aktuální potřeby. Nebylo zde užívání si přítomného okamžiku, ale snaha podat výkon a tím byla vybraná trasa vycházky. Vlastně si to zbytečně komplikovali. Pohoda a příroda byla na dosah ruky, stačilo se zastavit a začít si užívat to, co už tu pro nás je.
 
Ten kontrast plynutí a spokojenosti na jedné straně a tlaku a nepříjemnosti na straně druhé byl velmi markantní. Jsou to dva póly, mezi nimiž se můžeme spolu s jahodníkem přenést a naladit se na plynutí, lehkost a hojnost.