Esence z řebříčku

Řebříček - žebříček do nebe

 
Řebříček má dlouhý, pevný stonek s listy, které vypadají jako malý žebříček s jednotlivými stupínky, po kterých můžeme vystoupat až na obláček bílých květů s žlutooranžovým středem. Ten je tak nepatrný, že jste si ho možná nikdy ani nevšimli.
Listy jsou tmavě zelené a jsou kladeny střídavě jako stupínky. Připomínají, že procházíme našimi životními lekcemi postupně. Nic nelze přeskočit a vše má svůj smysl. Když vylezeme až nahoru, dojdeme k pochopení.
Ale je to proces, cesta trvající celý život. To je informace, kterou nám řebříček zprostředkovává.
Učí nás, že pochopení dojdeme jen postupnými krůčky. Je to vidět nejen na listech, ale i v květenství.
Květy jsou kladeny postupně nahoru směrem ke středu a tento princip se opakuje i na každé snítce kvítků - ty jsou tvořeny nejčastěji 3 kvítky. Každý kvítek má 5 okvětních lístků a uprostřed asi 4 kalíšky a 1 žlutooranžový střed. Okem je to velmi obtížně rozeznatelné.
Podobné je to  i s vůní řebříčku. Ucítíte ji, až když se rostliny dotknete a jemně promnete mezi prsty.
Nelze dojít pochopení (moudrosti) bez toho, že byste šli blíž, do hloubky. Opravdu se dotkli - prožili vlastní zkušenost.
Každý jednotlivý kvítek řebříčku připomíná pohár - pohár moudrosti a pochopení, ze kterého se můžeme napít, když budeme poctiví a trpěliví.
Zajímavé je, že rostlina je velmi suchá. Málo vody může poukazovat na málo jinu a převahu jangu. Řebříček vnímám jako propojení s mužským, jangovým principem a s Bohem.
 
Každá rostlinka roste zvlášť, byť je obklopená těsnou společností mnoha dalších. Stejně tak každý člověk potřebuje ke svému poznání dojít sám, svým tempem a svojí cestou. Jiní ho mohou inspirovat, něco ukázat, ale nemohou za nás rozhodovat, jak máme žít. My, každý sám za sebe, jsme mistrem a tvůrcem svého života. Se vší zodpovědností a také svobodou, kterou to přináší.
 
Účinky esence z řebříčku:
  • pomáhá pochopit, že moudrost života přichází postupně. Nelze spěchat a je zcela nesmyslné hnát se za osvícením. Je třeba jít svým tempem krok po kroku a tak je to v pořádku.
  • učí, že hluboké poznání nepřichází při letmém a povrchním zájmu. Ponořte se, poznávejte, dejte všemu dostatek času. Není třeba spěchat, a dokonce to ani nepomáhá.
  • pomáhá pochopit, že k vlastnímu poznání si každý musí dojít sám. Nelze očekávat, že to udělá někdo za nás nebo že někdo jiný ví lépe než my, jak bychom měli žít svůj život.
  • podporuje naladění se a získávání informací. Někdo by řekl z vlastního nitra a někdo ze zdroje. Nechávám to na vás, co je vám bližší :-)
  • uvědomění, že i uprostřed všeho okolo si můžeme zachovat vlastní integritu a svůj vnitřní svět.
  • Řebříček podporuje samostatnost a svébytnost našeho uvažování a životního nastavení v aktuální přítomnosti, kdy současně můžeme být součástí celku. Abychom byli moudří a mohli žít dle vlastních přesvědčení, nemusíme odcházet do samoty a být poustevníky. Žití v souladu se sebou v reálném, praktickém životě s lidmi okolo sebe je to největší umění.
Krátce řečeno řebříček je takový duchovní průvodce.
 
 
Způsob použití:
Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo vašeho těla. Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.
 
Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy řebříčku souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do vaší přítomnosti. Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.
 
Užívání esence z řebříčku nekombinujte s užíváním esencí jiného druhu. Jiné esence můžete začít užívat 1 - 2 týdny po doužívání esence z řebříčku.

 

Cena lahvičky: 595 Kč

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z řebříčku. Esence voní spíše po hruškách, ne po řebříčku. Alkohol je tu pro konzervaci. Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Objednat esence