Skutečná obroda ženství teprve začala a povede k jemnosti, laskavosti a měkkosti žen. Od uhoněných služek k milujícím královnám, které nikomu neslouží a nikdo nemusí posluhovat jim....
Růže je podporou všem ženám na cestě k jejich jemnosti, křehkosti a ženskosti.

Esence z růže šípkové

Šípková růže je rostlina, která mě velmi přitahovala a osobně mě to táhlo vytvořit z ní esenci. Stalo se to tak, že jsme strávili nevídaně hodin v dopravní zácpě, nejspíš jen proto, abych se po cestě mohla stále dívat na ty nádherné, rozkvetlé šípkové keře s jejich závoji něžných růžových květů a nechala se jejich kouzlem očarovat. 
Jak se ukázalo později, byla to esence, kterou jsem já sama potřebovala nejvíce. Ale to se dočtete v mé osobní zkušeností s užíváním této esence.
Účinky esence z růže:
Když se podíváte na růži, uvidíte jemnost, křehkost, něžnost a krásu. Když promnete v prstech okvětní lístky, ucítíte jemnou sladkou vůni. Možná vám ukápne i kapička krve, když budete neopatrní a zavadíte o trn.
 
Když půjdete blíž, všimnete si, že jednotlivé okvětní lístky mají dokonalý tvar srdíčka. Uprostřed květu stojí korunka z tyčinek a i samotné poupě je zabalené tak, že vypadá jako malá, rodící se princezna.
 
Specifický je i reprodukční systém růže. Přes jednotlivé generace se z 80% přenáší mateřské geny a jen z 20% otcovské.
 
Růže je dokonalou esencí ženskosti. Je to královna. 
Všechny ženy mohou být královnami svých životů. Potřebují však uzdravit svá zranění. 
Ta jsou uložena ve dvou základních úrovních. 
V jejích osobních životních příbězích, které zažila jako malá dívenka, mladá dívka, dospělá žena a matka.
 
V příběhu ženy jako takové. Ženy, která byla natolik zostuzena a zotročena působením církve, že ztratila kontakt se svojí zdravou, živou a vášnivou podstatou. V minulosti tak měla jen omezenou volbu - stát se nedotčenou, svatou matkou nebo odmítanou, špinavou prostitutkou. Jiné možnosti po staletí neexistovaly. Spolu s tím byl zotročen i muž, protože muž přirozeně touží po spojení se ženou. Jestliže je sexuální, živá žena označena za špatnou, pak i muž po ní toužící je špatný. Tento proces způsobil zotročení pohlaví, které zasahovalo do našich životů po staletí.
 
Esence z růže vstupuje do obou těchto rovin a vytahuje na světlo všechny potlačené emoce a umožňuje nám s nimi pracovat. Začít je vnímat, vidět, přijímat a propouštět, abychom ve výsledku mohli být blíže sami sobě, své zdravé podstatě a mohli vstoupit do vztahu s druhým pohlavím očištěni od strachu, že budeme znovu zraněni.
 
Klíčovým slovem pro růži je zranitelnost.
Když se bojíme být zranitelní, stavíme okolo sebe hradby, nasazujeme si brnění a snažíme se držet si druhé v bezpečné vzdálenosti. Tím ale přicházíme o blízkost. 
Proto je nutné otevřít ta stará zranění, která v nás tvoří strach a dovolit si místo strachu cítit, co jsme prožili a najít v sobě mír a klid a také sílu. Sílu, kterou se dokážeme bránit, když by to bylo třeba a sílu znovu svoje rány zhojit, když bychom nějaké utržili.
Už si ale díky vědomí své síly můžeme dovolit být zranitelní, tzn. být otevření a dovolit druhým se přiblížit.
 

Růže uvolňuje smutek a bolest z opuštění či křivd, které jsme jako ženy prožily ve vztahu k nějakému muži. Když jsme byly zrazeny v situaci, kdy jsme byly křehké a zranitelné a svoji krásu a něžnost jsme obrnily hradbou z trnů.

Trny růže jsou jen domnělá ochrana. I my ženy se jen tváříme, že jsme silné, ale ve skutečnosti jsme křehké a zranitelné. Šípková růže nám pomáhá si toto uvědomit a dovolit si znovu vnímat svoji jemnou, ženskou duši.
 
Esence z růže je pro ženu, která chce spočinout v mužově náruči.
Tedy přestat spolu bojovat o to, kdo bude ve vztahu vést a uvolnit se do své ženské polarity.
 
Růže se svými květy zdobí, jako by šla na slavnost. Připomíná ženu, která si ozdobila své dlouhé vlasy květy růže a skrze své květové závoje velmi jemně a překrásně voní.
Okvětní lístky růže jsou sametově hebké na dotek a přitom pevné. Když je pohladíte, uvolní se krásná, růžová vůně. Přesně tohle si žena potřebuje dovolit - být hebká na dotek, krásná, vonět, a přitom být pevná a silná. Ne však v mužské energii, kterou krásně učí esence z dubu a i ta je někdy potřebná, ale v ženské energii, aby mohla být milovanou a milující ženou v partnerství. Stát se láskou.
 
To je něco tak nového a v naší současné společnosti tak málo známého, že to v nás ženách může vyvolat pocit zmatku, prázdnoty, kdy ani nevíme, čeho se vlastně chytit. Naše maminky to neuměly a my jsme se to neměly od koho učit. Dovolte si nevědět a neumět. Být ženou se prostě budeme učit. Postupně a po krůčcích a esence z růže nám v tom může pomáhat odkrýváním všeho, co nám v této cestě k vlastní přirozenosti brání.
 
Růže ve stínu slabě kvete a plodí. I žena potřebuje muže (slunce, mužskou energii), aby mohla plně rozkvést.
 
Co může esence z růže přinést mužům?
Přístup k jejich zranitelnosti, prohloubení vnímavosti a přijetí ženy z hloubi duše, kdy už se ženského elementu a jeho emocionality mohou přestat bát.
 
 
Způsob použití:
Esence je dodávaná v lahvičce s rozprašovačem a je určena k vnějšímu použití. Stačí 2 střiky nad hlavu, aby se esence mohla rozprostřít okolo vašeho těla. Vždy ráno po probuzení a večer před spaním. Je fajn, když můžete na daném místě ještě chvíli setrvat. Takto esenci používejte nejméně 3 týdny nebo až do spotřebování celého obsahu. Podle vlastního pocitu můžete esenci skříknout i častěji, např. třikrát denně nebo 3 střiky během jednoho použití.
 
Na začátku užívání se mohou vyplavit některé staré emoce, které s tématy růže souvisí. To je v pořádku. Stačí, když je budete chvilku soustředěně vnímat. Pak mohou samy odeznít a přestat již zasahovat do vaší přítomnosti. Někdy se stane, že vyplave na povrch nějaké těžší téma, což je také dobře a je to výborná příležitost na to si ho zpracovat v rámci nějaké aktivní práce na sobě.
Esence nejsou doporučeny dětem, těhotným a kojícím maminkám.
Užívání esence z růže nekombinujte s užíváním esencí jiného druhu. Jiné esence můžete začít užívat 1 - 2 týdny po doužívání esence z růže.

 

Cena lahvičky: 595 Kč

Objem: 50 ml

Složení: voda, hruškový destilát, vibrační výtažek z růže. Esence voní spíše po hruškách, ne po růži. Alkohol je tu pro konzervaci. Nejedná se o aromaterapii, ale o květovou esenci s výše uvedenými účinky.

Ať Vám esence slouží k maximálnímu užitku jemně a v harmonii s Vaším nejvyšším dobrem.

Bára Zumotová

Objednat esence