Esenciální oleje

Aromaterapii jsem nikdy nebrala moc vážně, protože jsem měla pocit, že voní, ale to je tak všechno, co dělá. 
Pak jsem se setkala s oleji firmy doTerra a s překvapením zjistila, že fungují. 
Účinky totiž můžete zažít v podstatě na první nádech nebo namazání.
 
Esenciální oleje jako doplněk používám při seminářích a hlavně pro moji osobní potřebu. Nejsem aromaterapeut, spíše trochu znalejší nadšenec.
 
Esenciální oleje je vlastně zavádějící název, který vznikl proto, že esenciální oleje se nespojují s vodou a plavu na hladině. Můžete se také setkat s názvem éterické oleje nebo éterické silice. Jsou to koncentrované, vonné, vysoce těkavé látky. Slouží rostlinám jako ochrana před škůdci, léčí jimi své rány a také díky nim lákají opylovače. Pomáhají vytvářet pro rostlinu prostředí, které je pro ni prospěšné a chrání ji před negativními vlivy okolí.
 

Proč používat doTerru, když olejů je na trhu spousty a často levnějších?

Především kvůli kvalitě. Dostáváte totiž 100 % přírodní esenciální olej.

Díky kvalitě olejů poznáte účinek esenciálních olejů na svém těle nebo psychice. Nebude to jen vonět, ale poznáte, že se cítíte jinak.

Pro mě byly oleje doTerra první, u kterých jsem s překvapením zaznamenala okamžitý účinek. Nebyla to jen líbivá vůně, ale prostředek, který mě během několika vtěřin vytáhl z velké momentální únavy. To byl můj úplně první zážitek a konkrétně se směsí olejů s názvem DeepBlue.

Později následovala levandule, která krásně uvolnila před cestováním, takže celý den strávený na letištích a v letadle byl pohodový a příjemný nehledě na lehké turbulence.

Následně jsme vyzkoušeli při zánětu dýchacích cest Oregano, které je velmi silné, proto se s ním také musí opatrně a jen krátkodobě.

A všechny trávicí potíže a přetláskaná bříška řešíme směsí Zengest, která obsahuje spoustu bylinek: fenykl, mátu peprnou, anýz, zázvor, estragon, kmín a koriandr.

Další argument, který mě osobně velmi těší, je zodpovědnost firmy k přírodě i lidem.

DoTerra si velmi dává záležet na tom, aby oleje získávala co nejšetrnějším způsobem a zdroje olejů byly stále obnovovány. 

Současně podporuje činnost své nadace, která zlepšuje životní podmínky lidí, se kterými dlouhodobě na dodávání olejů spolupracují. Např. zavedli vodu do oblasti, kde pro ni lidé museli chodit několik kilomentrů nebo vybavili ženy a mladé dívky mentruačními pomůckami, které jsou v některých oblastech něco zcela nedostupného. Pro nás naprosto běžné věci. Pro někoho zásadní životní změna.

Jak je to s cenou esenciálních olejů
Závisí na výtěžnosti, takže pro ilustraci taková malá statistika.
 
Na výrobů 15 ml
100 % esenciálního oleje
spotřebujete Maloobchodní cena
z citrónu kůru 75 citrónů 15,33 eur
z máty peprné 3,5 kg listů máty 28,33 eur
z levandule 7 kg levandule 31 eur